top of page

שאלות ותשובות

ש: למה שאעדיף דווקא את המערכת שלכם, אני מזמין שלוש פעמים בשנה צוות ניקיון שעושה לי את העבודה.

ת: על מנת להפיק את המיטב מהפאנלים הסולאריים, יש לדאוג שהם תמיד יהיו נקיים, אנו במדינת ישראל, בורכנו בשמש ברוב ימות השנה ועל מנת שאתה, תוכל להרוויח את מקסימום הכסף מהפאנלים, יש לדאוג שהם יהיו נקיים תמיד, לעיתים קרובות אנו חווים סופות חול ואבק, זיהום אויר, לשלשת של ציפורים ושאר גורמי לכלוך אשר מונעים מהפאנלים להפיק את המיטב מהם, לכן חשוב לשטוף את הפאנלים לעיתים קרובות , כאשר מומלץ 3 פעמים בשבוע.

מלבד זאת, כאשר אתה מזמין צוות ניקוי, אתה האחראי אם הפועל ייפול מהגג או יתחשמל מעבודה עם מים וחשמל ומתח גבוה. לכן, אנו ממליצים על המערכת שלנו המבוססת מתזים מיוחדים, אין טיילת על הגג, אין סיכונים בעבודה בגובה או בעבודה עם מים וחשמל.

 


 

ש: ראיתי מערכת מתזים דומה אצל מתחרה, למה שאעדיף אתכם על פניו?

ת: המתזים שלנו, הם מתזים ייעודיים לשטיפה וניקוי של פאנלים סולאריים, פטנט פרי פיתוח של החברה, בחברות אחרות משתמשים במתזים להשקיית גינה (השקיה !!! לא שטיפה, לא ניקיון), אשר אינם מתאימים לשטיפת פאנלים סולאריים ואינם שוטפים 100% משטח הפאנלים. מתזים אלו מפזרים את המים, אבל לא שוטפים, לא מנקים, לא גורפים את הלכלוך/אבק/לשלשת ציפורים, בנוסף המתזים הפשוטים לא עמידים בחום במהלך היום (עד 80 מעלות) כשהם מודבקים לפאנלים ואז הם נמסים. המתזים הפשוטים שחברות אחרות מתקינות יושבים על תושבת אשר מתפרקת כתוצאה מלחץ זרימת המים ואז המתז זז ונופל. בנוסף המתחרים מתקינים מתזים גם בתחתית הפאנל ולמעשה משתמשים כפול במים, וזה גם אומר שמשתמשים בצינורות נוספים. מערכות של מתחרים לא משתמשות בבקר מלח, מרכך מים והפאנלים מקבלים אבנית ותוך זמן קצר הפאנל הופך להיות לבן והתפוקה יורדת מאוד, לא כך אצלנו, כאשר אנחנו מתחייבים לרמת קשיות מים של מקסימום 10 PPM. בנוסף גם חברות מתחרות אחרות שולחות את העובדים שלהם לנקות ידנית, כי שוב, המערכת שלהם לא עושה את העבודה.
המתזים שאנו פיתחנו מתוכננים שישטפו וינקו את הפאנל הסולארי, בנוסף, המתזים עשויים מחומרים מיוחדים אשר עמידים בכל טמפרטורה, בכל מזג אויר ולאורך שנים רבות! מערכת ניקוי ושטיפה שלנו משתמשת במים רכים

כולל בקר ריכוך מחליף יונים, מה שמונע מהצטברות אבנית על הפאנל הסולארי. המערכת שלנו מאוד יעילה וחסכונית במים בהשוואה למערכות אחרות. מערכת הניקוי האוט' שלנו עם המתזים המיוחדים שפיתחנו עושים את העבודה בצורה מושלמת, המערכת אוטומטית לחלוטין - אין אצלנו צורך יותר  בטיילת על הגג ולך יש ראש שקט בידיעה שהמערכת נותנת תפוקה מקסימלית בכל יום.

 

ש: התקנתי מערכת פאנלים סולאריים ששילמתי עליה הון תועפות, למה שאשקיע עוד במערכת שלכם?

ת: קודם כל, אנחנו שמחים שאתה השקעת במערכת תוך חשיבה על איכות סביבה ואנרגיה ירוקה/אנרגיה מתחדשת. אך עם זאת, כדי שתוכל להפיק את המיטב מהפאנלים, יש צורך בתחזוקה, בשטיפה וניקיון הפאנלים הסולאריים. פאנלים שאינם נקיים, מאבדים עד 30% מהתפוקה שלהם עקב הלכלוך. ככה שבאמצעות המערכת שלנו, הפאנלים יפיקו מקסימום חשמל שהם יכולים ואתה יכול להיות רגוע שתקבל את מקסימום הכסף מהפאנלים.

ש: כמה פעמים המערכת צריכה לעבוד על מנת להפיק את התוצאות הטובות ביותר?

ת: תלוי באקלים הסביבתי ובעונה. בתנאי שטח ממוצעים, מספיק שלוש בשבוע, מתוך ניסיון עם הלקוחות שלנו שראו תוצאות מדהימות החל מהשטיפה הראשונה, הם החליטו אפילו לשטוף כל יום!

ש: מהי כמות המים שהמערכת צורכת לכל מתז לכל שטיפה ?

ת: שטיפה אורכת בממוצע כ - 45 שניות, כל מתז מתיז כ - 2.5 ליטר מים בשטיפה.

ש: באיזה לחץ המים משפריצים על הפאנל ?

 

ת: לחץ ביתי רגיל - לחץ גבוה עלול לגרום לנזק לפאנל.

 

 

 

ש: מהי שעת העבודה המומלצת מהו הזמן המומלץ לשטיפה לפעילות מערכת הניקוי?

ת: עפ"י הוראות יצרני הפאנלים , ההמלצה היא לשטוף בשעות החשיכה כשהפאנל קר. בישראל אנחנו אפילו ממליצים לשטוף לפנות בוקר בין 5 ל6 בגלל 2 סיבות עיקריות - למנוע הלם תרמי לפאנל, בנוסף בשעות בוקר מוקדמות, יש לנו גם  טל אשר למעשה נותן כבר מכת מים ראשונית , מרכך את הלכלוך וחוסך בתצרוכת השטיפה במים.

ש: תוכלו להסביר על שיטת השטיפה ?

ת: המערכת שלנו היא מאוד מקצועית וסופר חכמה. השטיפה נעשית בשעה 5-6 בבוקר ביחד עם הטל. כל שורה (סטרינג) מקבלת תוכנית שטיפה משלה. המערכת למעשה יוצרת גם טל על ידי כך שהשורה הראשונה מתחילה שטיפה של 15 שניות כדי לרכך את האבק/לכלוך ואז עוברים לשורה הבאה לשטיפה של 15 שניות וככה כל השורות ואז חוזרים לשורה הראשונה להמשך השטיפה של עוד 30 שניות - 40 שניות בהתאם לתוכנית. לאחר מחקרים רבים וניסוי שטח הבנו שזאת השיטה הטובה ביותר שהפאנל יהיה נקי מלכלוך ומאבק.

ש: תוך כמה זמן אני אראה שיפור בתפוקה/ תוצאות טובות יותר ?

ת: החל מהשטיפה  הראשונה. 

ש: האם המערכת שלכם מיועדת גם למערכות ביתיות על גג רעפים / גג שטוח ?​

ת: מלכתחילה המערכות שלנו מיועדות לחוות המסחריות הגדולות, אך עם זאת ראינו שיש פלח שוק לא קטן של מערכות ביתיות ולשם כך יש לנו פיתרון בדמות קיט הרכבה הכולל את כל החלקים אשר בעל המערכת או מי מטעמו יוכלו להתקין. קיט זה כולל חלקים כמו מתזים מיוחדים שלנו, צנרת, בקר שטיפות, מרכך מים, משאבה, פטנט נגד עמידת ציפורים וחלקים נוספים וכולל כמובן הוראות הרכבה מותאמות למערכת שלך. ניתן לבצע גם התקנה מקצועית על ידינו.

ש: ברשותי מערכת עוקבת שמש (טרקרים), האם פתרון הניקוי שלכם מתאים ?

ת: בהחלט כן, המערכת מותקנת כבר על מספר מערכות וחוות סולאריות, כולל מערכות עוקבות – טרקרים, ועובדת ללא דופי.

 

ש: טסתי לחו"ל למשך שבועיים, כיצד אדע אם מערכת הניקיון עבדה ?

ת: אנו משתמשים בבקר משוכלל ביותר, אשר באמצעותו, תוכל לקבל דיווח לפלאפון בSMS  שהתקיימה שטיפה, ובאמצעות אפליקציה ייעודית (בעברית) תוכל לצפות בגרפים וסטטיסטיקות מלאות אודות מערכת השטיפה.

 

ש: מערכת הפאנלים ברשותי, נמצאת באזור ללא אינטרנט קווי/אלחוטי, האם עדיין אצליח להתחבר מרחוק ולשלוט על המערכת?

ת: המערכת היא עצמאית ויכולה לפעול באזור ללא אינטרנט. במידה ותרצה לשלוט על הבקר מרחוק, ניתן להתקין ראוטר עם סים ו-IP קבוע ולהתחבר עם אפליקציה ייעודית. במערכות עם בקר מוטורולה ניתן לקבל חיווי דרך חיבור ישירות לבקר או לפנות למרכז שירות מוטורולה.

ש: שמתי לב שחלק מהפאנלים שלי מלוכלכים מאוד וחלק פחות מלוכלכים. האם כל הפאנלים עוברים את אותה שטיפה בדיוק?

ת: אחד הדברים שמייחדים את המערכת שלנו, היא הגמישות והדינמיות שלה. כל שורת תאים מקבלת תכנית משלה ונשטפת בנפרד, אם לדוגמא בשורה האחרונה הפאנלים מלוכלכים יותר כי זה קרוב לקצה של הגג ושם הטרקטור חורש ועושה עננים של אבק, אותה שורה תקבל תכנית עצמאית משלה אשר תתאים לה, לדוגמא יותר זמן שטיפה, ובסופו של דבר הפאנל יהיה נקי ומבריק.

ש: האם בתקופה של גשם, יש צורך לבצע שטיפה ? האם אפשר לעצור או לשנות את התוכנית השטיפה ?

ת: גשם שוטף את הפאנלים , אך כמה כבר גשם יש לנו במדינה ? לעיתים קרובות גם הגשמים מלווים באבק ולכלוך.

מתוך נסיון עם לקוחותינו, בתקופות שהיו גשמים עזים חלקם החליט בכל זאת לשטוף את המערכת בנוסף לכך, באמצעות הבקר החכם שאנו משתמשים, תוכל לקבוע תוכניות שונות לכל עונה (לדוגמא בקיץ שהמערכת תעבוד 3 פעמים בשבוע, ובחורף פעם אחת), אם וכאשר ביום שאמורה להתבצע שטיפה, ירד גשם, תוכל בלחיצת כפתור באפליקציה בפלאפון להשבית את המערכת. כלומר, לא לעבור כל שורה ולעצור, אלא לעצור את כולן במיידי בלחיצה אחת על כפתור. שוב, מניסיון שלנו עם לקוחותינו, רובם החליט להמשיך עם תוכנית השטיפה כרגיל ולא לעצור את מערכת הניקוי ושטיפה.

ש: האם אני בעצמי יכול להתקין את המערכת הזאת ? אתם מוכרים קיט הרכבה עצמית?

ת: כן, אפשר לרכוש קיט דרכנו. 

ש: כמה זמן לוקח להתקין את המערכת?

ת: תלוי בגודל המערכת, ובגודל הצוות לפרויקט .מערכות ביתיות זה בד"כ יום עבודה אחד, מערכות מסחריות, זה תלוי בגודל המערכת ובמורכבות הפרויקט.

 

ש: מהי תקופת האחריות למערכת שלכם?

ת: שנה/שנתיים/שלוש/חמש/עשר שנים בהתאם לחוזה הנחתם. מערכת הכוללת בקר מוטורולה, הנך מקבל אחריות נוספת, מורחבת, מטעם מוטורולה - על כל המערכת! השקעת במערכת שלנו = קיבלת שקט נפשי לשנים רבות.

 

ש: יש ברשותי מערכת ותיקה של 55 קוט"ש המהווים 220 פאנלים, איך אדע אם יש תקלה במתז ספציפי?

 

 ת: כל שורת תאים מקבלת תכנית משלה, כאשר יש חריגה בכמות המים הנצרכת  או תקלה תקבל דיווח על מספר השורה וכך ותוכל לראות היכן נמצאת הבעיה.

 

ש: האם כאשר מתגלה תקלה במערכת, היא עוצרת את עבודתה ?

ת: מכיוון שאנו משתמשים בבקר מאוד משוכלל, המערכת יודעת לזהות תקלה, מפסיקה את פעולת שורת העבודה וממשיכה הלאה לשורה הבאה.

 

 ש: יש לי חווה של 4 מגה, אני שוקל לשים רובוט, במה המערכת שלכם עדיפה על רובוטים?

ת: רובוט ניקוי דורש מפעיל צמוד, צורך המון חשמל, יוצר צל, בעל חלקים מכנים נעים על גבי מסילות. אם יכנס גרגר חול לרובוט הוא עלול לשרוט את הפאנלים. עלויות של רובוט כזה מגיעות למאות אלפי שקלים והמון כסף לתחזק אותו. בנוסף רובוט הוא רק לשורה אחת, וחווה סולארית בעלת מספר רב של שורות, מדובר בהוצאות כסף גבוהות מאוד.

הפתרון הטוב ביותר והמשתלם ביותר הינו מערכת ניקוי ושטיפה המבוססת מתזים ייעודים של חברתנו.

כמו בשיטת "שגר ושכח", ברגע שאתה שם את המתזים שפיתחנו, מערכת השטיפה והנקיון נכנסת לפעולה, אין צורך נוסף להתערב במערכת ולך יש ראש שקט.

ש: יש לי חווה של 4 מגה, אבל לפני שאני שם את המערכת שלכם על כל החווה, אני רוצה לבצע פיילוט, האם זה אפשרי?

ת: בהחלט כן, אפשר לקחת חלקה / גג של 50 קוט"ש ולבצע התקנה מערכת שטיפה וניקיון שלנו ותוכל להשוות ולראות את המערכת נקייה מאוד והתפוקה עולה בעשרות אחוזים. כמו כן, יש לנו מערכות שכבר מותקנות והינך מוזמן לגשת לאחת המערכות שעובדות ולהתרשם בעצמך.

ש: יש לכם פיתרון נגד לשלשת של ציפורים?

ת: בהחלט כן, יש לנו פטנט הגנה כנגד עמידת ציפורים על הפאנל הסולארי.
כיום אנחנו החברה היחידה שמספקת שירות כזה ללקוחותינו. 

 

 

 

ש: המערכת שלי נמצאת מול מחצבה, כל כמה זמן אני צריך לשטוף את המערכת כדי שתהיה נקייה?

ת: יש צורך לבצע ניסוי בשטח, על סמך בדיקות שביצענו בעבר במקומות המועדים לפורענות כמו מחצבה/מפעל מזהם/מרכז מזון , יש צורך לשטוף כל יום.

ש: בשביל מה אתם שמים מיכל מלח ?

ת: במערכות טל ותמיר אנו משתמשים במרכך מחליף יונים מבוסס מלח. באמצעות המלח, המים עוברים תהליך שהופכים את המים למים רכים, מוציאים את הסידן והמגנזיום מהמים. זאת על מנת למנוע אבנית שתצטבר על התאים הסולאריים. בנוסף לכך בעת המגע בין המים הרכים לאבק או לכלוך או לשלשת הציפורים נוצר תהליך כימי שממיס את הלכלוך וככה שוטף ומנקה את הפאנל. 

 

ש: כל כמה זמן צריך למלא מלח במיכל הריכוך ?

ת: לפי כמות השטיפות, המערכת צורכת 1 ק"ג מלח על כל 1 קוב מים. מערכת של 100 קוט"ש שנשטפת 3 פעמים בשבוע, תצטרך להוסיף פעם בשנה 100 ק"ג מלח למיכל. חשוב להיות במעקב ולהקפיד על כך, על מנת שלא תצטבר אבנית. 

ש: חברות אחרות משתמשות במערכת ריכוך אחרות ואילו אתם משתמשים בבקר תעשייתי מחליף יונים מבוסס מלח, למה  ?

ת: בדקנו את כל סוגי מערכות הריכוך והגענו למסקנה שהפיתרון הטוב ביותר לריכוך מים זה על ידי בקר תעשייתי מחליף יונים אשר מבוסס מלח, זה הפיתרון הטוב ביותר למניעת אבנית וסתימה בצנרת. לכן אנחנו החברה היחידה בשוק שמתחייבת לרמת קשיות מים של 10 PPM . בנוסף גם חשבנו על צד הלקוח ועניין התחזוקה, המענה של ריכוך מלח הוא הפיתרון הפשוט ביותר מבחינת הלקוח - כאשר מוסיפים בעת הצורך מלח לתוך תא מלח. (מקבלים התראה ב SMS כאשר מפלס המלח נמוך).
עם זאת ניתן לשלב גם פתרונות ריכוך נוספים בדומה למערכות בחברות אחרות במחיר אטרקטיבי ומשתלם.

ש: מי מפעיל את המערכת, איך מתכנתים אותה ?

ת: המערכת שלנו פשוטה ביותר ואתה מקבל הדרכה מאיתנו, ברגע שאתה תחליט ותקבע את תוכניות ניקיון ושטיפה, המערכת תעבוד ללא דופי. 

 

ש: ראיתי אצל חבר שהתקין מערכת מתזים אבל לא שלכם, ועדיין מגיעים לשטוף אצלו ידנית, האם ככה זה גם אצלכם?

ת: מתזי השקייה פשוטים כמו שהתקין חברך, אינם מיועדים לשטיפה ולניקיון של פאנלים סולארים, הם מיועדים להשקיית גזרה בגינה (הם מתזי השקייה !!! לא מתזי שטיפה וניקיון), לכן מתזים אלו אינם עושים את העבודה כמו שצריך. אי לכך, אותה חברה שהתקינה את המתזים, כמה שזה אבסורד, שולחת צוות ניקוי ושטיפה ידני וגם גובות אלפי שקלים כל שנה על תחזוקה!!
התקנת מערכת אוטו' , אז בשביל מה לשלם על שטיפה ידנית ? איפה פה עניין האוטומטי?

בבדיקות רבות וניסויי שטח שביצענו, הבנו שכדי להיות יעילים בניקוי והשטיפה נצטרך לפתח מתז מיוחד שעונה על כל הדרישות.

מחלקת מחקר ופיתוח ביחד עם מחלקת אבטחת איכות , פיתחו מתז מיוחד העמיד בכל מזג אויר ושוטף ומנקה את הפאנל ביעילות המרבית ככה שאין צורך בשטיפה ידנית יותר.

ש: התקנתי כבר מערכת ניקוי אוט' מחברה אחרת, ואותה חברה מחייבים אותי בתשלום שנתי על תחזוקה בשווי אלפי שקלים. יש לכם פיתרון לכך ?

ת: בהחלט, אנחנו מעניקים שירותי תחזוקה ואחזקה פר קריאה ובתשלום זול יותר ואטרקטיבי ממה שאתה משלם לחברה המתחרה. צור עמנו קשר למידע נוסף.

ש: טוב, הבנתי את יעילותה הרבה של המערכת שלכם והשתכנעתי, אני רוצה את המערכת שלכם מתוצרת "רות מערכות לחלקאות", מה עלי לעשות על מנת להיערך בהתאם?

ת: בפגישה איתנו תקבל את כל המידע הדרוש.

 כמו כן , מוזמנים ליצור  עמנו קשר - 0544853384   , 0544806076

ש: יש ברשותי מערכת של 55 קוט"ש, תוך כמה זמן מרגע חתימת החוזה, תותקן אצלי מערכת הניקיון ושטיפה מבית "רות מערכות לחקלאות" ?

ת: ימים ספורים, רוב הציוד הדרוש נמצא אצלנו במלאי, כאשר זמן ההתקנה הוא בסביבות 2-4 ימי עבודה למערכת של 100 קוט"ש.

ש: הפאנלים אצלי נמצאים באלכסון ובשיפוע, האם המערכת שלכם תתאים גם למערכת סולארית כזאת?

ת: יש לנו פתרון למצב כזה, אך יש צורך לראות בשטח. צור איתנו קשר לתיאום פגישה.

 

 

ש: אני גר ביישוב גבוה ובחורף יש אצלנו שלג שנערם על הפאנלים, יש לכם פיתרון למקרה כזה ?​

ת: בהחלט כן, המערכת פועלת בשבילך בשני מישורים - באמצעות המים הרכים (מלח) מצב זה למעשה ממיס את השלג.
בנוסף המתזים כל כך חזקים, עד אשר הם יכולים לשמש גם כ snow guard. המתזים שפיתחנו עמידים בכל מזג אויר , בתנאי שטח קשים ומצבי קיצון.

 

 

ש: אני גר בערבה ויש אצלנו בעיות של מיעוט במים. במה המערכת שלכם יכולה לבוא לידי ביטוי ?

ת: המערכת שלנו חסכונית מאוד במים, זמן השטיפה הוא בשעות הבוקר המוקדמות ביחד עם הטל - מה שנותן למעשה מכת מים ראשונית ומרכך את הלכלוך והאבק וחוסך במים. באמצעות הבקר המשוכלל שאנחנו משתמשים, אנחנו מגדירים תוכניות ניקוי ושטיפה ברמה של שניות. זמן השטיפה של כל מתז בממוצע הינו 45 שניות ומתיז כ2.5 ליטר. כלומר במערכת ממוצעת של 55 קוט"ש (130 פאנלים) , אנו נשתמש בערך ב 300 - 350 ליטר בכל שטיפה. שוב המערכת מאוד דינמית ואפשר בקלות לשנות את תוכניות השטיפה ולקצר את זמן השטיפה וכך לחסוך עוד יותר במים. למעשה יש לך שליטה מלאה על כמות המים הנצרכת בכל שטיפה. 

 

ש: מה ההבדל בין מערכת שטיפה "טל" לבין מערכת שטיפה "תמיר" לבין מערכת שטיפה לוטוס ?

 

ת: במערכת שטיפה "טל" כחלק ממכלול המערכת , אנו משתמשים בבקר משוכלל ביותר - מוטורולה סקאדה. בקר זה מיועד לחוות הגדולות. מערכת שטיפה "תמיר" מיועדת למערכות עד 300 קוט"ש. במערכת לוטוס שיטת הריכוך של המים מבוססת על טכנלוגיה אלקטרונית. מערכת לוטוס היא המערכת המשתלמת ביותר למערכות המסחריות הקטנות עד 100 קוטש.

בשלושת סוגי מערכות השטיפה, אנו משתמשים באותם מתזים בדיוק.

ש: יש לי מערכת של 55 קוט"ש על גג ועוד מערכת של 100 קוט"ש על גג סמוך. האם קיימת אפשרות לאחד את מערכות השטיפה?

ת: יש צורך לראות בשטח את המרחק בין הגגות ולבצע את ההתאמות הדרושות אך בהחלט קיימת אפשרות לאחד את מערכות השטיפה והניקיון, כאשר יש אפשרות להשתמש בבקר אחד ומערכת ריכוך אחת, דבר אשר מוזיל משמעותית את העלויות.   

ש: ברשותי כיום 55 קוט"ש ואני בדרך להוסיף עוד 55 קוט"ש סמוך, האם אצטרך שתי מערכות שטיפה נפרדות ?

ת: לא, אחרי התקנה על מערכת של 55 קוט"ש, אנו נוכל להשתמש באותו בקר ומערכת ריכוך, דבר שיוזיל עלויות בהתקנה העתידית.

ש: יש לי מערכת של 100 קוט"ש, אחרי התקנת המערכת הסולארית האוטומטית מתוצרת חברת רות מערכות לחקלאות בע"מ, כמה תעלה לי כל שטיפה של המערכת ?
 

ת: כ-5 ש"ח , תלוי כמה אתה משלם לקו"ב מים. לחקלאים העלות שטיפה תעלה 1 ש"ח למערכת של 100 קוט"ש , כן 1 שח לכל המערכת... לכן, אנו רואים שחקלאים שוטפים כל יום, כי העלות היא מאוד נמוכה.

ש: כמה מים צורכת המערכת ?


ת: כל מתז , מתיז כ2.5 ליטר בדקה, בהנחה ששמים מתז אחד על כל פאנל אחד, במערכת של 200 פאנלים, בכל שטיפה תשתמש בחצי קוב.

ש: התקנתי מערכת 50 קוטש בשנת 2010 וחבר שלי התקין מערכת 50 קוטש בשנת 2023. שנינו מקבלים תעריפים שונים. האם עלות הקמת מערכת ניקוי ושטיפה אוט' תהיה שונה/זהה אצל שנינו ?

ת: מערכת של 50 קוטש מלפני 10 שנים מורכבת מ-200 פאנלים ואילו מערכת של 50 קוטש בשנת 2023 , מורכבת מ-100 פאנלים. בשתי המערכות משתמשים באותם חלקי ליבה (בקר שטיפות, מרכך מלח, משאבה, מד מים, מתזים, צינורות ,מגופים) כאשר ההבדל הוא רק בכמות מתזים , כמות צינורות ומגופים. חלקים אלו הם בעלות יחסית נמוכה, לכן העלות לשתי המערכות תהיה מאוד דומה. יש צורך לראות תוכנית שרטוט הצבת הפאנלים על הגג ותמונות המערכת על מנת לתת אומדן מחיר תקציבי.

ש: בגדול , מה מייחד את המערכת שלכם לעומת מערכות ניקוי אחרות?

ת: אנו משתמשים בחלקים הכי איכותיים שיש אשר עומדים בכל התקנים. המתז פטנט שלנו עשוי מיציקה אחת קשיחה ביותר, המתז עמיד בכל מזג אויר ואמין ביותר. משתמשים במיכל ריכוך תעשייתי מחליף יונים למניעת אבנית. היחידים משתמשים בבקר משוכלל של מוטורולה - הכי אמין בשוק, משתמשים במד מים בקריאה של 1 ליטר, היחידים עם פטנט נגד ציפורים, היחידים אשר מבטיחים 10 PPM. אין תשלומים שנתיים. מינימום תחזוקה - עם מקסימום תפוקה.

מערכות של אחרים, תוכלו למצוא את כל החלקים בחנויות , לעומת זאת, המערכות שלנו יחודיות עם המתז פטנט שלנו שהוא פורץ דרך ומתקדם ביותר בעולם השטיפות האוטומטיות. 

ש: מה מבטיח לי שהמערכת שלכם תעשה את העבודה גם בעוד 10 שנים ?

ת: ביצענו בדיקות ומחקרים רבים עד שהגענו לרמת מערכת אמינה ויציבה מאוד הכוללת שימוש בציוד הכי איכותי שקיים בשוק, מתוך מחשבה שיחזיק המון שנים. בקרי מוטורולה משתמשים בחקלאות והם מאוד אמינים במשך עשרות שנים. המתזים המיוחדים שלנו עשויים מיציקה אחת קשיחה מאוד , עמידים בכל טמפרטורה. עברו את כל תהליכי בקרת האיכות המחמירים ביותר. מרכך מים תעשייתי מחליף יונים - שומר על הפאנלים מפני אבנית וסתימה בצנרת, יש לנו לקוחות מ2011 והמערכת מתפקדת מצוין וללא תקלות.

ש: האם יש תשלום חודשי? שנתי ?

ת: לא, אין תשלום נוסף חודשי או שנתי. הצעת המחיר כוללת את כל החלקים, שעות העבודה, התמיכה, ההדרכה  והאחריות fixed price.

ש: האם אפשר לרכוש בחנות את המתזים שלכם ?

ת: לא, המתזים שלנו הם פרי פיתוח שלנו, פטנט שלנו ואינם מוצרי מדף. קיימת אופציה לרכוש אותם דרכנו (מינ' 50 יחידות).

ש: מדוע אתם לא מפרסמים מחירון באתר?

ת: כמו שאין מערכת סולארית זהה, אין מערכת ניקוי סטנדרטית אלא מתוכננת ומתוכנתת יעודית לפי טופוגרפיה המערכת הסולארית וטופולוגיית השטח. על מנת הצעת מחיר לכל מערכת סולארית, יש לבדוק בשטח את הלוגיסטיקה הכרוכה בהקמת המערכת. אנו נזדקק לתוכנית הצבה/שרטוט המערכת על מנת שנקבל נתונים אודות זוית הפאנלים/שיפוע הפאנלים, מס' הפאנלים, מס' השורות, אורך של המערכת, בנוסף גם תמונה (צילום) המערכת. במקרה ואין שרטוט, ניתן לקבל זאת מהחברה שהתקינה את המערכת. 

המחירים שלנו הוגנים, אטרקטיבים ומאוד תחרותיים בשוק, עם החזר השקעה מהיר.

צרו עמנו קשר – info@ruth-agri.co.il נייד: 054-4806076 / 054-4853384

ש: מי נותן לי את האחריות למוצר?

ת: אתה מקבל תעודת אחריות מטעם רות מערכות לחקלאות וכימיקלים בע"מ. מערכות עם בקר מתוצרת מוטורולה, זכאים להטבה של אחריות מורחבת נוספת על כל המערכת (לא רק על הבקר) של חברת מוטורולה סולושנס – Motorola solutions

 

 

 

ש: מה קורה אחרי שנה מבחינת האחריות?

ת: מכיוון שאין צורך בתחזוקה והמערכת מאוד אמינה, והמתזים מתוכננים להחזיק עשרות שנים, אין צורך בשירות ותמיכה ולכן אנו לא גובים תשלום נוסף. הלקוחות שלנו ראו שאין צורך בתחזוקה והמערכת עובדת פיקס, לכן אין צורך בתשלום נוסף על אחריות ושירות. כמובן שמי שירצה באחריות מורחבת, קיימת אופציה לרכישה, כאשר אפשר לקבל שירות פר קריאה.

אם יש לכם שאלה נוספת אשר אינה מופיעה פה בדף, מוזמנים לפנות אלינו, ונשמח לענות.

info@ruth-agri.co.il נייד: 054-4806076 / 054-4853384

questionsolar.jpg
bottom of page